top of page

Olen seksuoloog ja antropoloog, sekscoach, koolitaja ja nõustaja, seksuaalhariduse ekspert ja sekspositiivsuse entusiast. Tundub, justkui oleks tegemist Hunt Kriimsilmaga, aga tegelikult mitte, sest valdkond, kus ma end kasvatanud ja arendanud olen, on siiski üks - seksuaalsus.

 

Koolitajakogemust on mul tänaseks kokku nii Eestis kui väljaspool üle 20 aasta. Ise ka ei usu, aga samas jälle usun, sest olen alguspunktist alates nii palju kasvanud, õppinud ja kogenud, et seksuaalsuse teemades olemine, naudinguaktivism ja sekspositiivsus on mu elu lahutamatuteks osadeks saanud. 2015-2021 juhtisin Eesti Seksuaaltervise Liidus koolitustegevusi, töötasin koolitaja ja eksperdina, mida toetasid nii noorsootöötaja haridus ja kogemus kui esimene magistrikraad hariduse juhtimise erialal. 2022. aastast olen ESTL veebinõustaja ja vabakutseline koostööpartner. 

Kristina Birk-Vellemaa

Oma külluslikest kogemustest ja teadmistest tõukuvalt tundsin, et olen valmis lisaks koolitamisele ka nõustama ning õppisin USA´s sekscoachiks ja seksuaalnõustajaks. Olen läbinud ka kogemusnõustaja väljaõppe, keskendudes seksuaalsele enesekehtestamisele ja reetmisest tulenevale traumale. Oma nõustaja tööriistakasti olen täiendanud motiveeriva intervjueerimise ja tunnetekeskse teraapia (EFT) algõpetes. 

 

Et oma südameteemadele veel sügavamat mõõdet anda, omandasin 2022. aastal teise magistrikraadi. Olen Tartu Ülikooli poolt diplomeeritud antropoloog ja õppisin eriala nii suure kirega, et see tipnes diplomile märgitud cum laudega. Antropoloogia on imeline ja rikas distsipliin, mis aitab mõista ja mõtestada inimest, kultuure, nähtuseid kultuurides ja inimesi nende sees. Minu uurimisvaldkond antropoloogiaski on etteaimatav – lähenen antropoloogiale seksuoloogi pilguga, uurin seksuaalsust ja sugu. Eriliseks hingeteemaks on naiste naudingud, iha, seksuaalne enesekehtestamine ja nende toimimine seksuaal- ja lähedussuhetes. 

 

Naudingud on ka teema, mis on mind viinud koostööle imeliste power-naistega, kes on väheste toodetega, kuid rohke info ja väga sekspositiivse vaibiga brändi Naked Love loojad. Armastan kirjutamist ja mind kiretavatel teemal kõnelemist ning just see on minu panus Naked Love kogukonda. Mis on sekspositiivsus, millised on meid kammitsevad puurid ja piiravad müürid ja veel palju muud saab lugeda NL blogist.

 

Sekspositiivsus on oluline lähtekoht minu töös, olgu ma coach, koolitaja, nõustaja või kõneleja. Mida sekspositiivsus endas peidab? Nagu seksuaalsus laiemalt, on see väga mitmekihiline ja lühidalt on seda kokku võtta korralik väljakutse, aga väljakutsed mulle meeldivad. Sekspositiivsust võiks vaadata kui kogumit hoiakutest ja väärtustest, mille osadeks on mitmekesisus, eneseväljendus, seksuaalsete praktikate valikud ja eelistused, suhete mitmekesisus, õigus olla seksuaalselt aktiivne kogu elukaare vältel ja õigus seda ka mitte olla, õigus vabale nõusolekule seksuaalsetes tegevustes ja nii edasi. Sekspositiivne lähenemine näeb seksi positiivse ja naudinguid pakkuva kogemusena.

 

Sekspositiivsust kiputakse sageli kitsendama seksuaalvahekorrale, aga see algab siiski palju kaugemalt ja katab palju enamat. Ja samas ma küsiks, mida seks üldse tähendab. Mida see sinu jaoks tähendab? Kuidas sina seda sõnastaksid ja kuidas sa sellest mõtled? Sellele on hea mõelda, sest see on üks esimesi küsimusi, mida oma klientidelt küsin, kui oleme tutvunud ja veidi üldisemalt seksuaalsusest rääkinud. 

bottom of page